Święta

Środa, X Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Romualda, opata

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
2335504

Statystyki

web stats stat24

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 12 maja 2019 r.

Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

We wtorek o godz. 8.00 – Msza św. w intencjach polecanych za wstawiennictwem św. Antoniego, a w piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 18.00.

Nawiedzenie kopii cudownego obrazu NMP Częstochowskiejw Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie się 18 maja o godz. 12 podczas uroczystej Mszy św. na placu przed kościołem pw. Nawiedzenia NMP na poznańskich Ratajach. Zapraszamy wszystkich.

Wzorem ubiegłych lat pragniemy zaprosić wszystkich na Święto Placu Bernardyńskiego: w piątek 17 maja od godz. 10.00 błogosławieństwo miejsc pracy, a w sobotę 18 maja o godz. 18.00uroczysta Msza św. w intencji mieszkańców placu oraz tych którzy na i przy placu mają swoje miejsca pracy. Na Mszę św. 18 maja o godz. 18.00 można składać szczególne intencje. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartkę do wpisania intencji.

W przyszłą niedzielę 1-sza rocznica I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 12.30. Prosimy o dostosowanie się do rezerwacji miejsc dla dzieci i ich rodziców. Prosimy by dzieci, w miarę możliwości, przyszły w białych strojach.

Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, a zatem dzień spotkania Franciszkańskiego Duszpasterstwa Małżeństw, działającego przy naszym klasztorze.  Po Mszy św. o godz. 11.00 z udziałem i zaangażowaniem liturgicznym małżonków, w salce duszpasterstwa akademickiego pod kościołem, tym razem odbędzie się spotkanie biblijne, podczas którego uczestnicy rozważać będą fragment Pisma św. Serdeczne zapraszamy.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć braci kleryków z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Wronek. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka, z tyłu kościoła, na utrzymanie seminarium i braci kleryków. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 28 kwietnia 2019 r.

 Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.30,  w tygodniu o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Godzinki ku czci NMPw niedziele o godz. 8.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy M.B. Loretańskiej będzie wznowiona od wtorku 30 kwietnia.

 

Dziś w niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 17.30 z śpiewaną koronką do Bożego Miłosierdzia. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

 

Od środy odprawiać będziemy nabożeństwa majowe: w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach maryjnych.

 

We wtorek uroczystość św. Wojciecha przeniesiona z 23 kwietnia. We wtorek o godz. 8.00 Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego.

 

W czwartek swoje imieniny zakonne obchodzić będzie br. Zygmunt. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta na godz. 7.00. tego dnia przypada  I czwartek miesiąca. Zapraszamy na godz. 17.15   na Różaniec w kaplicy M.B. Loretańskiej, a o godz. 18.00 – na Mszę św. – w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz w intencji ministrantów, Duszpasterstwa Akademickiego PLUS i ich rodziców.

 

W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę. Tego dnia świętować będziemy również kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy o wywieszeniu flag. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 3 maja przypada także I piątek miesiąca.

 

W I sobotę kolejne nabożeństwo Pięciu I Sobót Miesiąca. O godz. 7.30 – różaniec, 8.00 – Msza św. po Mszy św. specjalne nabożeństwo. W I sobotę od godz. 800odwiedziny chorych.

 

 

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 21 kwietnia 2019 r.

 

 

Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.30,  w tygodniu o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Godzinki ku czci NMP w niedziele o godz. 8.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy M.B. Loretańskiej będzie wznowiona od wtorku 30 kwietnia. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 2030.

 

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego, nie będzie Mszy św. o godz. 2030. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz szkoły katolickie.

 

We wtorek o godz. 8.00 Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego, a w piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 18.00.

 

We wtorek swoje imieniny zakonne obchodzić będzie o. Adalbert. Zapraszamy na Mszę św. intencji solenizanta na godz. 7.00.

 

W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W przyszłą niedzielę Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 17.30 z śpiewaną koronką do Bożego Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Niedziela Miłosierdzia to wyjątkowa okazja by zainaugurować spowiedź w nowym konfesjonale. Mamy nadzieję że, dzięki lepszym warunkom do spowiedzi, jakie stwarza ten nowoczesny konfesjonał, nasza posługa sakramentalna będzie jeszcze bardziej godna i owocna.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po Mszy św. spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych.

 

Ponieważ w tym miesiącu trzecia niedziela zbiega się z  Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego spotkanie Franciszkańskiego Duszpasterstwa Małżeństw odbędzie się za tydzień w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Po Mszy o godz. 11.00, w salce duszpasterstwa akademickiego pod kościołem, będzie mieć miejsce spotkanie formacyjne animowane przez pana Marka Leszczyńskiego, które tym razem przybierze charakter spotkania dyskusyjnego na temat: "Miłość nie szuka swego lecz współweseli się z prawdą" - O błędach jakie popełniamy w dyskusji. Serdecznie  zapraszamy.

 

 

 

NIEDZIELA PALMOWA - 14 kwietnia 2019 r.

 

 

Dziś ostatnie Gorzkie Żale:o godz. 14.30 z kazaniem pasyjnym następnie Msza św. Wieczorem o godz. 20.00 -Akademickie Gorzkie Żale i po niech Msza św.

 

Okazja do spowiedzi św.: w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 700 – 1830. Natomiast w Wielki Czwartek od 700 – 1730 (wszyscy kapłani celebrują Mszę Wieczerzy Pańskiej), w Wielki Piątek 700 – 2100, wWielką Sobotę od godz. 700 – 1830.

 

We wtorek o godz. 800 Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego. Msza św. zbiorowa za zmarłych, wyjątkowo w przyszłym tygodniu.

 

Wielki CzwartekPamiątka Ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. O godz. 1800 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy do godz. 21.00. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za odmówienie w sposób uroczystyPrzed tak Wielkim Sakramentem.W Wielki Czwartek przedświąteczne odwiedziny chorych od godz. 800.

 

Wielki Piątek – Pamiątka śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 1730 – Droga Krzyżowa – szczególnie zapraszamy dzieci, młodzież, chorych i osoby w podeszłym wieku. O godz. 1800 – Liturgia Wielkiego Piątku – z adoracją Krzyża św. i procesją do Bożego Grobu. Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 2200. Ofiary złożone przy Bożym Grobie przeznaczone są na utrzymanie sanktuariów w Ziemi Świętej. O godz. 2000 – Droga Krzyżowa – zapraszamy dorosłych, a szczególnie mężczyzn. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za adorowanie i ucałowanie Krzyża podczas ceremonii Wielkiego Piątku.

 

Wielka Sobota – od godz. 1000 – 1700 – co pół godziny błogosławienie pokarmów wielkanocnych. W ciągu dnia zachęcamy do adoracji przy Bożym Grobie. O godz. 2000 –Liturgia Wielkiej Soboty. W czasie liturgii odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. – przynosimy świece. Za to odnowienie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Tego dnia zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – o godz. 600 REZUREKCJA z procesją w kościele. Msze św. w tym dniu o godz. 900, 1100, 1230 i 1800. Nie będzie Mszy św. o godz. 2030. W tym dniu nie spowiadamy.

 

W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

Dzięki Darczyńcom posiadamy nowy, zamknięty, konfesjonał pod chórem. Osoby ze słabszym słuchem prosimy o korzystanie ze spowiedzi w tym konfesjonale. Wejście drzwiami po prawej stronie.

 

 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 7 kwietnia 2019 r.

 

 

Nabożeństwa wielkopostne:

 

Droga Krzyżowaw każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.

 

Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.30 z kazaniem pasyjnym następnie Msza św. Wieczorem o godz. 20.00 Akademickie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnymi po niech Msza św.

 

Za udział w tych nabożeństwach można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

We wtorek o godz. 8.00 Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego, a w środę  o godz. 9.00 Msza św. zbiorowa do  MB Loretańskiej.

 

Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a na Mszy św. o godz. 11.00 w sposób uroczysty z procesją w kościele. Po Mszy św. o godz. 12.30, spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

W przyszłą niedzielę członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będą przed kościołem rozprowadzaćpalmy. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na kwiaty do Bożego Grobu.

 

Do Niedzieli Palmowej można składać, przy ołtarzu św. Antoniego, „Dar serca” w postaci trwałych produktów spożywczych dla potrzebujących z naszej parafii.

 

Daninę diecezjalną prosimy składać w rozłożonych na ławkach kopertach. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

Dziś przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu na furcie klasztornej, są do nabycia „cegiełki”jako wsparcie renowacji fasady naszego kościoła. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i polecamy ich Bogu w codziennej modlitwie. W każdy piątek o godz. 7.00 sprawujemy za nich Mszę św.

 

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 30 marca 2019 r.

Zapraszamy na Nabożeństwa wielkopostne:

    Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.

    Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.30 z kazaniem pasyjnym następnie Msza św. Wieczorem o godz. 20.00 Akademickie Gorzkie Żale – po niech Msza św.

    Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

Od poniedziałku do środy odbędą się rekolekcje dla Szkoły Chóralnej w kościele Przemienienia Pańskiego.

W nponiedizałek o godz. 11.00 uroczysta Msza św. z okazji 100-lecia Zespołu SzkółOdzieżowych.

 We wtorek o godz. 8.00 Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego.

W środę swoje imieniny zakonne obchodzić będzie o. Ryszard. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta na godz. 7.00.

W tygodniu przypadają dniodnowywewnętrznej: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 17.20 – Różaniec w kaplicy M.B. Loretańskiej w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, natomiast o godz. 18.00 – Msza św. o nowe powołania, za Duszpasterstwo Akademickie PLUS i ich rodziców. W sobotę kolejne nabożeństwo pięciu I sobót miesiąca: godz. 7.30 – różaniec, 8.00 – Msza św. po Mszy św. specjalne nabożeństwo. Odwiedziny chorych od godz. 8.00.

 Do Niedzieli Palmowej można składać przy ołtarzu św. Antoniego: Dar sercaw postaci trwałych produktów spożywczych dla potrzebujących z naszej parafii. FZŚ będzie służył pomocą w przeprowadzeniu tej zbiórki.

Daninę diecezjalnąprosimy składać w rozłożonych na ławkach kopertach. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 Przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu na furcie, można nabyć „Paschaliki” – wielkanocne świece CARITAS wspierające potrzeby ubogich. Cena wynosi 7 zł.

Ogłoszenia Duszpasterskie

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 24 marca 2019 r.

 

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowaw każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.

Gorzkie Żalew niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.30 z kazaniem pasyjnym a następnie Msza św. Wieczorem o godz. 20.00 Akademickie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i po nich Msza św. Szczegóły na plakacie.

Za udział w tych nabożeństwach można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i jest to dzień świętości życia. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie można podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. Pod chórem zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia

We wtorek o godz. 8.00 Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego.

W czwartek, w ramach wydarzenia Kościół Stacyjny Miasta Poznania, zapraszamy do naszej świątyni na: Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00 oraz na Mszę św. o godz. 18.00 ze słowem Bożym, a po niej Droga Krzyżowa. Będzie także okazja do spowiedzi. Szczególna intencja modlitwy to prośba o przebaczenie i pojednanie w rodzinie.

W piątek, podczas Mszy św. w Farze o godz. 19.00, młodzież z naszej parafii wraz z młodzieżą dekanatu, przyjmie sakrament bierzmowania. Polecamy ich waszej modlitwie.

Do Niedzieli Palmowej można składać przy ołtarzu św. Antoniego „Dar serca” w postaci trwałych produktów spożywczych dla potrzebujących z naszej parafii.

Daninę diecezjalnąprosimy składać w rozłożonych na ławkach kopertach. Za każdy dar serdeczne Bóg Zapłać.

Przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu na furcie, można nabyć „Paschaliki” wielkanocne  CARITAS, wspierając tym samym potrzeby ubogich. Ofiara wynosi 7 zł.


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17 marca 2019 r.

 

 

We wtorek o godz. 800 Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego, a w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem MB  Loretańskiej.

W środę przypada Popielec. Tego dnia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Posypanie popiołem na każdej Mszy św. o godz.: 700, 800, 900, 1100 i 1800. W tym dniu, przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na CARITAS Archidiecezji Poznańskiej.

Droga Krzyżowaw każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 800 i 1800. Gorzkie Żalew niedziele Wielkiego Postu o godz. 1430 z kazaniem pasyjnym,  następnie Msza św. Wieczorem o godz. 20.00 Akademickie Gorzkie Żale i po niech Msza św. - szczegóły na plakacie. Za pobożny udział w tych nabożeństwach możemy zyskać ODPUST ZUPEŁNY.

Wskazania Pasterskie na Wielki Post  Ks. Arcybiskupa są wywieszone w gablotce.

 W czwartek 7 marca o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpocznie się ona Mszą św. w poznańskiej Farze o godz. 18.00 i uda się na Plac A. Mickiewicza. Nasza parafia niesie krzyż od Fary do pierwszej stacji. Chętnych do niesienia krzyża prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

 W tym tygodniu przypada  I czwartek miesiąca. Tego dnia o godz. 17.15  – Różaniec w kaplicy MB  Loretańskiej, a o godz. 18.00 – Msza św. –  o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz w intencji ministrantów,  Duszpasterstwa Akademickiego PLUS i ich rodziców.

Młodzież która ma przyjąć sakrament bierzmowania 29 marca br. w Farze, ma swoje spotkanie, wyjątkowo, w sobotę 9 marca o godz. 19.00 w salce.

W przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjom Ad  Gentes.

 Z tyłu kościoła, lub przy furcie klasztornej, można nabywać  CEGIEŁKI - na pokrycie kosztów odnowy fasady naszego kościoła. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i polecamy ich Bogu w codziennej modlitwie, a w każdy piątek o godz. 7.00 sprawujemy za nich Mszę św.


VII NIEDZIELA ZWYKŁA -  24lutego 2019 r.

 

Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa - ku czci św. Antoniego we wtorek - po Mszy św. o godz. 800 i 1800; ku czci św. Franciszka w czwartek - po Mszy św. o godz. 800 i 1800; ku czci Matki Bożej w sobotę - po Mszy św. o godz. 800.

 

W najbliższym tygodniu przypada: I piątek i  I sobota miesiąca. W sobotę nabożeństwo pięciu I sobót miesiąca: o godz. 7.30 – różaniec, o godz. 8.00 – Msza św., a po Mszy św. nabożeństwo. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych.

 

W sobotę 2 marca swoje imieniny zakonne obchodzić będzie o. Radosław. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta na godz. 7.00.

 

Przy furcie klasztornej można nabywać jeszcze „cegiełki” - na pokrycie kosztów odnowy fasady naszego kościoła. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i polecamy ich Bogu w codziennej modlitwie, a w każdy piątek o godz. 7.00 sprawujemy za nich Mszę św.

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA -  17 lutego 2019 r.

 

We wtorek o godz. 800Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego.

 

W czwartek swoje imieniny obchodzić będzie Ks. Bp. Damian Bryl. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

W piątek przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 900 Msza św. w intencji członkiń i członków Żywego Różańca. Po Mszy św.  wymiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy zainteresowanych.

 

Przy furcie klasztornej można nabywać jeszcze „cegiełki” - na pokrycie kosztów odnowy fasady naszego kościoła. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i polecamy ich Bogu w codziennej modlitwie, a w każdy piątek o godz. 7.00 sprawujemy za nich Mszę św.

 

 

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA -  10 lutego 2019 r.

 

We wtorek o godz. 8.00 – Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego, a w piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 18.00.

 

W poniedziałek 11 lutego przypada  Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele o godz. 9.00 – Msza św. w intencji wszystkich osób chorych i starszych wiekiem w naszej parafii i chorych przebywających w szpitalach na terenie naszej parafii. W czasie tej Mszy św. można będzie przystąpić do Sakramentu Chorych. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich chorych i starszych wiekiem na to wyjątkowe spotkanie na Eucharystii. Po Mszy św. nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób Lourdzki. Następnie zapraszamy na spotkanie do salek pod kościołem.Pomóżmy w tym dniu chorym w dotarciu do kościoła. Zachęcamy także wiernych, aby z okazji Dnia Chorego spełniali uczynki miłosierdzia, odwiedzając chorych i niosąc im pomoc.

 

Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, a zatem dzień spotkania Franciszkańskiego Duszpasterstwa Małżeństw, działającego przy naszym klasztorze.  Po Mszy św. o godz. 11.00 z udziałem i zaangażowaniem liturgicznym małżonków tworzących tę wspólnotę, w salce duszpasterstwa akademickiego pod kościołem, odbędzie się spotkanie formacyjne, które  poprowadzi p. Anna Walkowiak -  psycholog, pedagog, terapeuta i mama dwójki dzieci. Prelegentka mówić będzie na temat: "Współpraca rodziców ze szkołą w kontekście wychowania i nauczania dziecka". Serdecznie zapraszamy.

 

W tym roku katechetycznym basza młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania w Farze Poznańskiej razem z tamtejszą młodzieżą dnia 29 marca br. o godz. 19.00.

 

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomogli przy rozbiórce żłóbka. „Bóg Zapłać”.

 

Przy furcie klasztornej można nabywać jeszcze „cegiełki” - na pokrycie kosztów odnowy fasady naszego kościoła. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i polecamy ich Bogu w codziennej modlitwie, a w każdy piątek o godz. 7.00 sprawujemy za nich Mszę św.

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA -  3 lutego 2019 r.

  Od poniedziałku, od godz. 10.00, zapraszamy chętnych do rozbiórki żłóbka.

 We wtorek o godz. 8.00 – Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego, a w niedzielę o 9.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań za przyczyną MB

Ogłoszenia Duszpasterskie


Niedziela Chrztu Pańskiego - 12 stycznia 2019 r.

 

Dziś 13 stycznia, po Mszy św. o godz. 12.30, koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu grupy wokalno-instrumentalnej  Pastuszkowi  Grocze  spod Zbąszynia. Zapraszamy.

We wtorek o godz. 8.00 Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego, a w piątek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

W najbliższym tygodniu rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, a zatem dzień spotkania wspólnoty Franciszkańskiego Duszpasterstwa Małżeństw, działającego od roku przy naszym klasztorze. Po Mszy o godz. 11.00 z udziałem i zaangażowaniem liturgicznym młodych małżonków, w salce duszpasterstwa akademickiego pod kościołem, będzie mieć miejsce spotkanie formacyjne. Wykład na temat "Czystość w małżeństwie: na czym polega i jakie może mieć znaczenie w budowaniu relacji małżeńskiej?” wygłosi o. dr Hieronim Stypa, zastępca rektora i wykładowca teologii moralnej, franciszkańskiego Wyższego Seminarium we Wronkach. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę 20 stycznia, po Mszy św. o godz. 12.30,występ zespołu tańca ludowego STAROPOLANIE z kolędami śpiewanymi i tańczonymi.Zapraszamy.


Objawienie Pańskie - 6 stycznia 2019 r.

 

Dziś 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na każdej Mszy św. poświęcenie wody, kadzidła i kredy, które zabierzemy swoich domów. Kredą piszemy inicjały imion trzech królów, oddzielając je krzyżykami (K+M+B) wraz z cyframi bieżącego roku. Można także napisać C+M+B (Christus Mansioni Benedicat), co oznacza „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Litery na drzwiach świadczą o tym, że w domu mieszka chrześcijańska rodzina. Dom kropi się wodą święconą, a spalane kadzidło podkreśla, że jest on miejscem modlitwy.

Dziś 6 stycznia po Mszy św. o godz. 12.30 koncert kolęd w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego Collegium Cantorum, a o godz. 16.00 koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania. Serdecznie zapraszamy.

We wtorek o godz. 8.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Antoniego, a w czwartek o godz. 900Msza św. w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem M.B. Loretańskiej.

Najbliższe odwiedziny Duszpasterskie - kolęda - w naszej parafii w sobotę 12 stycznia. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce. Należy taką wizytę odpowiednio przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, woda święcona, kropidło. Dzieci i młodzież przygotują zeszyty od nauki religii.

Zdjęcia tegorocznego żłóbka są do nabycia przy wyjściu z kościoła i na furcie klasztornej.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu grupy wokalno-instrumentalnej  Pastuszkowi  Grocze  spod Zbąszynia. Zapraszamy.


SWIĘTO SWIĘTEJ RODZINY - 30 grudnia 2018 r.

 

Dziśpodczas Mszy św. o godz. 12.30  zaśpiewa chór Canticum Novum z Os. Bolesława Chrobrego w Poznaniu pod dyrekcją pani Joanny Sadowskiej. Zaraz po Mszy św. zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w ich wykonaniu.

 

W poniedziałek ostatni dzień 2018 r. Zapraszamy na Uroczyste nabożeństwo o godz. 18.00 Pragniemy wspólnie podziękować Bogu za wszelkie łaski otrzymane w mijającym roku.

 

We wtorek 1 stycznia 2019 r. - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego.

 

W związku z przygotowaniem w naszej Archidiecezji do nawiedzenia Matki Bożej w kopii Jasnogórskiego wizerunku, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w 2019 r., homilia będzie o tematyce maryjnej.

 

W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. o 7.00 Msza św. w intencji O nowe powołania Kapłańskie, Zakonne, Misyjne oraz w intencji ministrantów, młodzieży Duszpasterstwa Akademickiego i ich rodziców. W I sobotę 5 stycznia – odwiedziny chorych od 8.00, a także kolejne nabożeństwo pięciu I sobót miesiąca: godz. 730 – różaniec, 800 – Msza św. i rozważanie.

 

Odwiedziny Duszpasterskie - kolęda - będzie w naszej parafii dziś oraz 5 i 12 stycznia. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce. Należy taką wizytę odpowiednio przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, woda święcona, kropidło. Dzieci i młodzież przygotują zeszyty od nauki religii.

 

W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta zbierana będzie na Krajowy Fundusz Misyjny. Na każdej Mszy św. poświęcenie wody, kadzidła i kredy, które zabierzemy swoich domów. Kredą piszemy inicjały imion trzech królów, oddzielając je krzyżykami (K+M+B) wraz z cyframi bieżącego roku. Można także napisać C+M+B (Christus Mansioni Benedicat), co oznacza „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Litery na drzwiach świadczą o tym, że w domu mieszka chrześcijańska rodzina. Dom kropi się wodą święconą, a spalane kadzidło podkreśla, że jest on miejscem modlitwy.

 

6 stycznia po Mszy św. o godz. 12.30 koncert kolęd w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego Collegium Cantorum, a o godz. 16.00 koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania. Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

BOŻE NARODZENIE - 25 grudnia 2018 r.

 

Msze św. w naszym kościele w  święto Bożego Narodzenia według porządku niedzielnego o: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. nie będzie dziś Mszy św. o godz. 20.30. W dniu dzisiejszym nie spowiadamy.

 

WII dzień Świąt Bożego Narodzeniaświęto św. SzczepanaMsze św. według porządku niedzielnego – nie będzie Mszy św. o godz. 20.30. Przy wyjściu z kościoła składka na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu.

 

W I i II święto Bożego Narodzenia, ze względu na żłóbek, adoracja w kaplicy MB. Loretańskiej będzie zawieszona.

 

W niedzielę 30 grudnia - święto Świętej Rodziny. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 12.30  zaśpiewa chór Canticum Novum z Os. Bolesława Chrobrego w Poznaniu pod dyrekcją pani Joanny Sadowskiej. Zaraz po Mszy św. zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w ich wykonaniu.

 

Odwiedziny Duszpasterskie - kolęda -  w naszej parafii odbędą się 29 i 30 grudnia oraz 5 i 12 stycznia. Szczegółowy plan kolędy wywieszony jest w gablocie z tyłu kościoła.

 

Kancelaria Parafialna w najbliższym tygodniu będzie nieczynna. Sprawy pogrzebowe można załatwiać każdego dnia.

 

Zdjęcia z tegorocznego żłóbkabędą do nabycia przy wyjściu z kościoła i na furcie klasztornej.

 

 Wszystkim parafianom, dobrodziejom, sympatykom naszego kościoła i klasztoru składamy podziękowanie za wszelkie otrzymane życzenia i dary z okazji Świąt.

 

Jednocześnie składamy świąteczne życzenia:

 

Niech z Nowonarodzone Dziecię Jezus obdarzy Was:

 

- pokojem, który wygasza wszelkie spory,

 

- miłością, która leczy wszelkie rany i otwiera serca

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA - 25 listopada 2018 r.

 

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za pobożne i publiczne odmówienie tego aktu poświęcenia można dostąpić odpustu zupełnego.

    W poniedziałek swoje imieniny obchodził będzie o. Leonard. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta podczas Mszy św. o godz. 7.00.

 We wtorek o godz. 8.00 - Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego.

 W sobotę kolejne nabożeństwo pięciu I sobót miesiąca. O godz. 7.30 – różaniec, 8.00 – Msza św. po Mszy św. nabożeństwo. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych.

 Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP odprawiać będziemy od 29 listopada po Mszy św. o  godz. 7.00 i 18.00.

 Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu.

 Od przyszłej niedzieli przy wyjściu z kościoła można będzie nabywać opłatki wigilijne i świece Caritas. Również od przyszłej niedzieli będzie można składać „dary serca” w postaci żywności trwałej dla potrzebujących z naszej parafii.

 Trwają prace przy budowie żłóbka. Zapraszamy chętnych do pomocy w budowie od poniedziałku, codziennie, od godz. 19.00.

 Przy furcie klasztornej można już zamawiać intencje mszalne na rok 2019 r.Zachęcamy też do nabywania: kalendarzy misyjnych na 2019 r. - jako wsparcie franciszkańskich misjonarzyorazcegiełek - na pokrycie kosztów odnowy fasady naszego kościoła. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i polecamy ich Bogu w codziennej modlitwie, a w każdy piątek o godz. 7.00 sprawujemy za nich Mszę św.

 


XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 listopada 2018 r.

Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa - ku czci św. Antoniego we wtorek - po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00; ku czci św. Franciszka w czwartek - po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00; ku czci Matki Bożej w sobotę - po Mszy św. o godz. 8.00.

    We wtorek swoje imieniny obchodził będzie o. Benigny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta podczas Mszy św. o godz. 7.00.

 We wtorek o godz. 8.00 - Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego.

 Zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu. Kandydatów prosimy zgłaszać do o. Cypriana.

 Przy furcie klasztornej można już zamawiać intencje mszalne na rok 2019 r.Zachęcamy też do nabywania: kalendarzy misyjnych na 2019 r. - jako wsparcie franciszkańskich misjonarzyorazcegiełek - na pokrycie kosztów odnowy fasady naszego kościoła. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i polecamy ich Bogu w codziennej modlitwie, a w każdy piątek o godz. 7.00 sprawujemy za nich Mszę św.

 Jak co roku zapraszamy chętnych do pomocy w  budowie żłóbka. Zaczynamy w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. W tygodniu zapraszamy codziennie na godz. 19.00.

 W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla – święto patronalne Akcji Katolickiej.


XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 listopada 2018 r.

 

Dziś przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiarę na potrzeby Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Ofiary będzie zbierać kleryk z tego seminarium.

 

We wtorek o godz. 8.00 - Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego, a w piątek o godz. 18.00 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 

W czwartek przypada wspomnienie św. Dydaka z Alcali – patrona braci nie kapłanów. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 na wspólną modlitwę w intencji naszych braci zakonnych: br. Zygmunta, br. Artura, br. Damiana i br. Bogumiła.

 

Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, a zatem dzień spotkania Franciszkańskiego Duszpasterstwa Małżeństw, działającego przy naszym klasztorze. Po Mszy św. o godz. 11.00 z udziałem i zaangażowaniem liturgicznym małżonków, w salce duszpasterstwa akademickiego pod kościołem, odbędzie się tym razem spotkanie biblijne, podczas którego uczestnicy rozważać będą fragment Pisma św. Serdeczne zapraszamy.

 

W solidarności z Kościołem Prześladowanym, w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła, będzie można złożyć ofiarę na pomoc  dla  chrześcijan  w  Pakistanie.

 

Przy furcie klasztornej można już zamawiać intencje mszalne na rok 2019 r.Zachęcamy też do nabywania: kalendarzy misyjnych na 2019 r. - jako wsparcie franciszkańskich misjonarzyorazcegiełek - jako wsparcie dzieła odnowy fasady naszego kościoła. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i polecamy ich Bogu w codziennej modlitwie, a w każdy piątek o godz. 7.00 sprawujemy za Was Mszę św.

 

 

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 listopada 2018 r.

 W naszej świątyni za polecanych w wypominkach w oktawie Dnia Zadusznego modlimy się codzienne na nabożeństwie o godz. 1730 i o godz. 1800 na Mszy św. do czwartku włącznie. Wypominki prosimy wypisywać na wyłożonych kartkach i składać na furcie klasztornej.

 

Przypominamy, iż w oktawie Dnia Zadusznego - do 8 listopada - można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i przynajmniej myślną modlitwę za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych. Warunki odpustu to: stan łaski uświęcającej, modlitwa na intencję Ojca św. oraz nie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu również powszedniego.

 

Od poniedziałku 5 listopada, przy furcie klasztornej, będzie można zamawiać intencje mszalne na rok 2019 r.Zachęcamy też do nabywania: kalendarzy misyjnych na 2019 r., jako wsparcie franciszkańskich misjonarzy orazcegiełekjako wsparcie dzieła odnowy fasady naszego kościoła. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i polecamy ich Bogu w codziennej modlitwie, a w każdy piątek o godz. 7.00 sprawujemy za Was Mszę św.

 

We wtorek o godz. 800 - Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego, a w sobotę o godz. 9.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem M.B. Loretańskiej.

 

Zapraszamy i zachęcamy chłopców do służby przy ołtarzu w naszej świątyni. Więcej informacji u o. Cypriana opiekuna ministrantów.

 

W niedzielę 11 listopada przypada wspomnienie św. Marcina z Tours oraz 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości. Tego dnia szczególnie pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.  

 

 

 

Rocznica Poświęcenia Kościoła - 28 października 2018 r.

 

 

Zapraszamy na ostatnie, w tym roku, nabożeństwa różańcowe: dziś w niedzielę o godz. 17.30, a w poniedziałek, wtorek i w środę po Mszy św. o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 17.30.

 

W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych, tego dnia Msze św. będą według porządku niedzielnego. Z okazji tej uroczystości można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie: Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych. Należy wypełnić również pozostałe warunki odpustu - stan łaski uświęcającej, modlitwa na intencję Ojca św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również powszedniego.

 

W oktawie modlitw za zmarłych (od 1 do 8 listopada) można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami - za nawiedzenie cmentarza i przynajmniej myślną modlitwę za zmarłych.

 

W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji: O nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz w intencji ministrantów, Duszpasterstwa Akademickiego PLUS i ich rodziców.W sobotę o godz. 7.00 – Msza św. za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu oraz Członków FZŚ. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.00.

 

W sobotę kolejne nabożeństwo pięciu I sobót miesiąca: o godz. 7.30 – różaniec, 8.00 – Msza św. po Mszy św. nabożeństwo. Więcej informacji można znaleźć w gablotce.

 

Od poniedziałku 5 listopada br., przy furcie klasztornej, będzie można zamawiać intencje mszalne na rok 2019 r.Zachęcamy do nabywania kalendarzy misyjnych na 2019 r., jako formę wsparcia franciszkańskich misjonarzy orazcegiełekjako wsparcie dzieła odnowy fasady naszego kościoła. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i polecamy ich Bogu w codziennej modlitwie, a w każdy piątek o godz. 7.00 sprawujemy za nich Mszę św.

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 21października 2018 r.

 

Zapraszamy nanabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00, a wieczorem o godz. 17.30. W niedziele o godz. 17.30.

We wtorek o godz. 8.00Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Rocznicy Poświecenia Kościoła.

Zbliża się czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W naszej świątyni za polecanych w wypominkach w oktawie Dnia Zadusznego modlić się będziemy: w tygodniu codziennie na nabożeństwie o godz. 1730 i o godz. 1800 na Mszy św. Natomiast w niedzielę 4 listopada Msza św. za polecanych w wypominkach o godz. 1100. Wypominki prosimy wypisywać wyraźnie, literami drukowanymi, na wyłożonych kartkach i składać na furcie klasztornej.

Dziś przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu na furcie klasztornej, można nabyć Kalendarz Misyjny na 2019 r., by wspomóc nasze franciszkańskie misje. Dzięki Bożej pomocy i finansowemu wsparciu różnych instytucji oraz wielu z was, udało się nam zakończyć remont kolejnej wieży naszego kościoła. Do nabycia są nadal „cegiełki”, jako wsparcie tego dużego dzieła. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i polecamy ich Bogu w codziennej modlitwie. W każdy piątek o godz. 7.00 sprawujemy za nich Mszę św.

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 października 2018 r.

 

Dziś Dzień Papieski Zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Środki uzyskane ze zbiórki będą przeznaczone na stypendia dla uzdolnionych uczniów z ubogich środowisk.

Zapraszamy nanabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00, a wieczorem o godz. 17.30. W niedziele o godz. 17.30.

We wtorek o godz. 8.00Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego, a w piątek o godz. 18.00    - Msza św. zbiorowa za zmarłych.

Dziś przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu na furcie klasztornej, można nabyć Kalendarz Misyjny na 2019 r., by wspomóc nasze franciszkańskie misje. Dzięki Bożej pomocy i finansowemu wsparciu różnych instytucji oraz wielu z was, udało się nam zakończyć remont kolejnej wieży naszego kościoła. Do nabycia są nadal „cegiełki”, jako wsparcie tego dużego dzieła. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i polecamy ich Bogu w codziennej modlitwie. W każdy piątek o godz. 7.00 sprawujemy za nich Mszę św.

Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, a zatem dzień spotkania Franciszkańskiego Duszpasterstwa Małżeństw, działającego przy naszym klasztorze.  Po Mszy św. o godz. 11.00 z udziałem i zaangażowaniem liturgicznym małżonków, w salce duszpasterstwa akademickiego pod kościołem, ks. dr Mirosław Tykfer, redaktor naczelny Przewodnika Katolickiego,  wygłosi referat na temat:  Amoris Laetitia” – radość z wierności.

Zainteresowanych wykładem i duszpasterstwem młodych małżeństw serdeczne zapraszamy.

Przyszła niedziela toNiedziela Misyjna, która rozpocznie Tydzień Misyjny. Kolekta będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

 

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 października 2018 r.

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

15 NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 lipca 2018 r.

 

Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa - ku czci św. Antoniego we wtorek - po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00; ku czci św. Franciszka w czwartek - po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00; ku czci Matki Bożej w sobotę - po Mszy św. o godz. 8.00.

We wtorek o godz. 8.00 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Antoniego, a w piątek o godz. 18.00Msza św. zbiorowa za zmarłych.

Kancelaria parafialna w czynna w czwartek od 17.00 – 18.00. Sprawy związane z pogrzebem można załatwiać każdego dnia.

W przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 pomodlimy się w intencji kierowców, a po Mszy pobłogosławimy pojazdy.

Na furcie klasztornej można nabywać nowe „cegiełki” jako ofiarę na dzieło renowacji kolejnej wieży naszego kościoła o nominałach: 20, 50 i 100 zł. Naszych Dobrodziejów polecamy Bogu w codziennej modlitwie, a w każdy piątek o godz. 7.00 ofiarujemy za nich Mszę św. Dziękujemy za każde wsparcie. Polecamy Bożej opiece i waszej modlitwie prace renowacyjne oraz ich wykonawców.


14 NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 lipca 2018 r.

 

Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa - ku czci św. Antoniego we wtorek - po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00; ku czci św. Franciszka w czwartek - po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00; ku czci Matki Bożej w sobotę - po Mszy św. o godz. 8.00.

We wtorek o godz. 8.00 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Antoniego, a o godz. 9,00  Msza św. w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem M.B. Loretańskiej.

W czwartek przypada święto św. Benedykta – patrona Europy.

W najbliższy piątek swoje imieniny zakonne obchodzić będzie o. Ernest. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta na Mszy św. o godz. 7.00.

Kancelaria parafialna w czynna w czwartek od 1700 – 1800. Sprawy związane z pogrzebem można załatwiać każdego dnia.

Na furcie klasztornej można nabywać nowe „cegiełki” jako ofiarę na dzieło renowacji kolejnej wieży naszego kościoła o nominałach: 20, 50 i 100 zł. Naszych Dobrodziejów polecamy Bogu w codziennej modlitwie, a w każdy piątek o godz. 7.00 ofiarujemy za nich Mszę św. Dziękujemy za każde wsparcie. Polecamy Bożej opiece i waszej modlitwie prace renowacyjne oraz ich wykonawców.


 

12 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 czerwca 2018 r.

 

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00.

 

Decyzją naszych władz zakonnych, w najbliższych dniach, opuszczają naszą wspólnotę następujący współbracia: o. Manswet przechodzi do klasztoru w Józefowie, o. Józef do klasztoru w Altenkunstadt w Niemczech a br. Jeremiasz do klasztoru w Toruniu. W najbliższy poniedziałek, podczas Mszy św. o godz. 7.00, pragniemy podziękować za ich pracę i prosić Boga o błogosławieństwo na nowych palcówkach.

 

We wtorek o godz. 8.00 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Antoniego.

 

W najbliższy piątek uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła patronów miasta Poznania oraz Patronów Bazyliki Archikatedralnej. W tym dniu Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za posługiwanie się dewocjonaliami poświęconymi przez papieża lub biskupa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W piątek, w dzień jubileuszu koronacji Obrazu MB w Cudy Wielmożnej Pani Poznania, w kościele Franciszkanów Konwentualnych na Wzgórzu Przemysła, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o godz. 19.00, a o godz. 21.00 odbędzie się koncert Oratorium ku Czci Patronki Miasta.

 

Trwają prace remontowe drugiej wieży naszego kościoła, które powinny zakończyć się na jesień tego roku. Całkowity koszt remontu to 700 tys. zł. Otrzymaliśmy wsparcie finansowe: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Konserwatora Miejskiego Zabytków w Poznaniu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Konserwatora Wojewódzkiego Zabytków w Poznaniu. Po stronie klasztoru pozostanie do zapłaty – 100 tyś. zł. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o wsparcie nas w tym dziele np. nabywając na furcie klasztornej tzw. cegiełki. Za dobrodziejów modlimy się szczególnie w każdy piątek podczas Mszy św. o godz. 7.00.

 

 

 

11 NIEDZIELA ZWYKŁA - 17czerwca 2018 r.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00.

Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie.

We wtorek o godz. 8.00 – Msza św. zbiorowa w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Antoniego.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po Mszy św. spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych.

Na furcie klasztornej można nabywać nowe „cegiełki” jako ofiarę na dzieło renowacji kolejnej wieży naszego kościoła o nominałach: 20, 50 i 100 zł. Za naszych dobrodziejów obiecujemy modlitwę, a w każdy piątek o 7.00 ofiarujemy za nich Mszę św. Dziękujemy za każde wsparcie.

Dzięki wsparciu parafian, grup działających przy naszym klasztorze oraz innych dobroczyńców, udało się spłacić całkowicie dług za ekrany LED w naszym kościele. Całość projektu wyniosła 17, 5 tys. zł. Dziękujemy z serca każdemu kto wsparł to dzieło.

Ogłaszamy nabór kandydatów do naszego Zakonu, zarówno na kapłanów jak i na braci zakonnych. Zainteresowanych zapraszamy na furtę klasztorną w celu uzyskania wszelkich potrzebnych informacji.

 

10 NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 czerwca 2018 r.

 

Gościmy dziś br. Kleryka z naszego WSD we Wronkach. Po każdej Mszy św., z tyłu kościoła, można wesprzeć nasze franciszkańskie seminarium. Za każdą ofiarę Bóg zapłać.

 

We wtorek 12 czerwca wieczoremrozpoczynamy przeżywanie uroczystości ku czci św. Antoniego z Padwy - podczas Mszy św. o godz. 18.00.

 

W samo święto 13 czerwca oddamy cześć św. Antoniemu według następującego programu:

 

- o godz. 8.00 Msza św. z pobłogosławieniem chlebków i nabożeństwo z poświęceniem lilii. Na tę Mszę św. szczególnie zapraszamy osoby chore i starsze wiekiem. Po Mszy św. spotkanie w salce pod kościołem.

 

- o godz. 17.30nabożeństwo ze śpiewaną litanią do św. Antoniego, responsorium, a także pobłogosławienie dzieci i poświęcenie lilii.

 

- o godz. 18.00 GŁÓWNA MSZA ŚW. z pobłogosławieniem chlebków.

 

Na te Msze św. można składać swoje szczególne intencje. Będą to Msze św. zbiorowe. Już dziś, z tyłu kościoła można zabrać karty do wypisania intencji. Zapraszamy do uczczenia św. Antoniego.

 

W piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 18.00.

 

W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzić będzie o. Adam. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta szczególnie podczas Mszy św. o godz. 7.00.

 

Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, a zatem ostatnie, przedwakacyjne spotkanie Franciszkańskiego Duszpasterstwa Małżeństw. Po Mszy  godz. 11.00  w salce duszpasterstwa akademickiego pod kościołem, będzie mieć miejsce spotkanie formacyjne. Poprowadzi je pani Mirosława Szymaniak - dyplomowany Instruktor Metody Rozpoznawania Płodności,  mająca doświadczenie pracy z parami małżeńskimi szukającymi pomocy NaProTECHNOLOGY w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności oraz w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń zdrowia prokreacyjnego. Współpracuje z Wydziałem Teologicznym UAM w Poznaniu, oraz  pracuje w poznańskiej Klinice Pro Life.  Prelegentka mówić będzie o rozpoznawaniu i interpretowaniu objawów płodności, a także o powrocie płodności po porodzie, o tym kiedy i w jakim czasie podjąć i prowadzić obserwacje.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 18 marca 2018 r.

Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.30,w tygodniu o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00.Godzinki ku czci NMP śpiewamy w niedziele o godz. 8.45.         Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy M.B. Loretańskiej w tygodniu codziennie od godz. 9.30 – 18.00. W niedziele Wielkiego Postu od godz. 15.30 – 18.00.


Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o godz. 14.30 z kazaniem pasyjnym następnie Msza św. i wieczorem o godz. 20.00  Akademickie Gorzkie Żale.  Drogę  Krzyżową odprawiamy w każdy piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.


W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w tym dniu o 7.00, 8.00, 9.00  i 18.00. Na zakończenie każdej Mszy zawierzenie Archidiecezji św. Józefowi. Tego dnia swoje imieniny obchodzić będzie o. Józef. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta na Mszy św. o godz. 7.00.


We wtorek o godz. 8.00 Msza św. w intencjach próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Antoniego.


W środę swoje imieniny zakonne obchodzić będzie wikariusz naszej zakonnej Prowincji o. Filemon. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta na Mszy św. o godz. 7.00.

Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie Palm podczas każdej Mszy św., a na Mszy św. o godz. 1100 w uczynimy to w sposób uroczysty z procesją w kościele.


W przyszłą niedzielę członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będą rozprowadzać palemki. Zebrane ofiary przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu i zakup produktów spożywczych do paczek dla potrzebujących z naszej parafii.


Do Niedzieli Palmowej można składać przy ołtarzu św. Antoniego ”Dar serca” w postaci trwałych produktów spożywczych dla potrzebujących z naszej parafii.

Daninę diecezjalną prosimy składać w rozłożonych na ławkach kopertach. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg Zapłać.


Przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu na furcie klasztornej, można nabyć Paschaliki Wielkanocne Caritas w ofiara wynosi 7 zł.


Dziękujemy wszystkim którzy wspierają nas w zbiórce na zainstalowane już w kościele 2 ekrany LED wraz z całym oprzyrządowaniem. Dotąd zebraliśmy 9 tys. zł. Pozostaje mam do spłaty dług w wysokości 9 tys., dlatego nadal prosimy o pomoc.


III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 4 marca 2018 r.

 

 

Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o godz. 14.30 z kazaniem pasyjnym następnie Msza św., natomiast wieczorem o godz. 20.00 Akademickie Gorzkie Żale i po nich Msza św. Szczegóły na plakacie.  Drogę  Krzyżową odprawiamy w każdy piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.Za udział w tych nabożeństwach możny zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

We wtorek o godz. 8.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Antoniego, a w sobotę o godz. 9.00 Msza św. w intencjach próśb i podziękowań za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej.

 

W czwartek 8 marca, w ramach wydarzenia: Kościół Stacyjny Miasta Poznania zapraszamy do naszej świątyni na: Drogę krzyżową o godz. 17.00 którą poprowadzi FZŚ oraz na Mszę św. o godz. 18.00 ze słowem Bożym.

 

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

Do Niedzieli Palmowej można składać przy ołtarzu św. Antoniego „Dar serca”w postaci trwałych produktów spożywczych dla potrzebujących z naszej parafii.

 

Daninę diecezjalną prosimy składać w kopertach rozłożonych na ławkach. Bóg Zapłać.

 

Dziś przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu na furcie klasztornej, można nabyć Paschaliki Wielkanocne Caritas. Zapalone na wielkanocnym będą znakiem naszego miłosierdzia. Ofiara wynosi 7 zł.

 

Dziękujemy wszystkim za wsparcie w zbiórce na  2 ekrany LED do kościoła. Zebraliśmy już blisko 8 tys. zł. I wciąż brakuje nam 10 tyś. Mimo to zdecydowaliśmy się na zakup i montaż ekranów (jeden w prezbiterium a drugi w kościele). Resztę długu rozłożono nam na raty. Nadal prosimy  o wsparcie.

 

Informujemy wiernych o zmianie na stanowisku organisty w naszym kościele. W związku z tym dziękujemy Pani Krystynie za 20 lat posługi w naszej świątyni, za lata gry i śpiewu i życzymy Jej obfitości Bożych darów w życiu osobistym. Jednocześnie witamy nowego organistę Pana Bartosza i życzymy Mu wszelkich potrzebnych łask w służbie dla naszego kościoła.

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 25lutego 2018 r.

 

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Pomoc Misjom „Ad Gentes”.

 

Zapraszamy na: Drogę Krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz na Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.30 z kazaniem pasyjnym następnie Msza św., a wieczorem o godz. 20.00 Akademickie Gorzkie Żale i po niech Msza św. - szczegóły na plakacie. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

We wtorek o godz. 8.00 Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego.

 

W piątek swoje imieniny obchodził będzie o. Radosław. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta na Mszy św. o godz. 7.00.

 

W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 17.20– Różaniec w kaplicy M.B. Loretańskiej w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, natomiast o godz. 18.00Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz w intencji ministrantów,  Duszpasterstwa Akademickiego PLUS i ich rodziców. W I sobotę kolejne nabożeństwo pięciu I sobót miesiąca. O godz. 7.30 – różaniec, 8.00 – Msza św. po Mszy św. specjalne nabożeństwo oraz od godz. 8.00 – odwiedziny chorych.

 

Do Niedzieli Palmowej można składać przy ołtarzu św. Antoniego: „Dar serca” w postaci trwałych produktów spożywczych dla potrzebujących z naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu na furcie klasztornej, można nabyć Paschaliki Wielkanocne Caritas w cenie 7 zł.

 

Daninę diecezjalną prosimy składać w kopertach rozłożonych na ławkach. Bóg Zapłać.

 

Dziękujemy tym wszystkim którzy wspierają nas w zbiórce na najbliższy zakup do naszego kościoła czyli 2 ekranów LED do wyświetlania m.in. tekstów pieśni. Zebraliśmy już blisko 7 tys. zł. Wciąż brakuje nam 12 tys., dlatego nadal prosimy o wsparcie.

 

W przyszłą niedzielę około 13.30 serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert galowy z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Wystąpi zespół The Wellness Saund. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

 

 W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Benedykt Kasznia z ul. Św. Marii Magdaleny. Pochowany został 23 lutego na cmentarzu w Miłostowie. Wieczny Odpoczynek…

 

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 18 lutego 2018 r.

 

 

Zapraszamy na: Drogę Krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz na Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.30 z kazaniem pasyjnym następnie Msza św., a wieczorem o godz. 20.00 Akademickie Gorzkie Żale i po niech Msza św. - szczegóły na plakacie. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

W najbliższy poniedziałek swoje imieniny obchodzić będzie o. Manswet. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta na Mszy św. o godz. 7.00.

 

  We wtorek o godz. 8.00 Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego. Wyjątkowo w tym miesiącu 23 lutego w piątek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 

W czwartek przypada Święto Katedry św. Piotra Ap. Z tej okazji o godz. 18.00 odbędą się w Katedrze Poznańskiej uroczyste Nieszpory pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego. Zapraszamy.

 

 W przyszłą niedzielę o godz. 900 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca, a po niej wymiana tajemnic.

 

 W przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes”.

 

 Przez cały Wielki Post, aż do Niedzieli Palmowej można składać przy ołtarzu św. Antoniego „Dar serca” w postaci trwałych produktów spożywczych dla potrzebujących z naszej parafii. FZŚ będzie służył pomocą w przeprowadzeniu tej zbiórki. 

 

 Daninę diecezjalną prosimy składać w rozłożonych na ławkach kopertach. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 lutego 2018 r.

 

 

We wtorek zapraszamy na Mszę św. zbiorową ku czci św. Antoniego o godz. 8.00.

 

W najbliższą środę przypada Popielec. Tego dnia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Posypanie popiołem na Mszy św. o godz.: 7.00, 8.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W tym dniu, przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na CARITAS Archidiecezji Poznańskiej.

 

W Wielkim Poście zapraszamy na:

 

Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00

 

Gorzkie Żalew niedziele o godz. 14.30 z kazaniem pasyjnym następnie Msza św., oraz wieczorem o godz. 20.00 Akademickie Gorzkie Żale – po niech Msza św. Szczegóły na plakacie.

 

Wskazania Pasterskie dotyczące przepisów pokutnych w związku z Wielkim Postem można przeczytać na tablicy ogłoszeń.

 

 

 

Dziękujemy tym wszystkim parafianom, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę o wsparcie przy zakupie ekranów LED do naszego kościoła. Dotąd zebraliśmy około 4 tys. zł. Wciąż brakuje nam 15 tys., dlatego nadal prosimy o wsparcie.

 

 

 

Duszpasterstwo Młodych Małżeństw, działające od niedawna przy naszym klasztorze, przypomina, że przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, a zatem dzień naszego spotkania. O godz. 11.00 odprawiona będzie Msza św. z udziałem i zaangażowaniem liturgicznym młodych małżonków. Po Eucharystii, w salce duszpasterstwa akademickiego pod kościołem, spotkanie  na temat:  Cnoty nie są takie straszne” – o tym jak ćwiczyć się w cnotach i wdrażać dobre nawyki w wychowywaniu dzieci, opowiedzą Alicja i Łukasz Wielebscy: małżeństwo z kilkunastym stażem, rodzice czwórki dzieci, moderatorzy Akademii Familijnej. Do uczestnictwa w tym comiesięcznym spotkaniu Młodych Małżeństw serdecznie zapraszamy. 

 

 

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 lutego 2018 r.

 

 

 

We wtorek o godz. 8.00 – Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego, a w sobotę o godz. 9.00 – Msza św. zbiorowa w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem M.B. Loretańskiej.

 

W  sobotę 10 lutego zapraszamy wszystkich chorych i starszych wiekiem na godz. 9.00 na Mszę św. w ich intencji.W czasie tej Mszy św. można będzie przystąpić do Sakramentu Chorych. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki.Pomóżmy w tym dniu chorym w dotarciu do kościoła. Po nabożeństwie zapraszamy do salek pod kościołem na spotkanie. Zachęcamy także wiernych, aby z okazji Dnia Chorego spełniali uczynki miłosierdzia, odwiedzając chorych i niosąc im pomoc.

 

Ogłoszwenia Duszpasterskie

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 7 stycznia 2018 r.

Odwiedziny Duszpasterskie w naszej parafii zaczynamy dziś od godz. 14.30:

ul. Św. Marii Magdaleny 2, 4, 6, 8 i 5

ul. Długa 3

ul. Długa 4 i 19

ul. Długa 5, 6, 7, 16 i ul. Strzałowa 1

ul. Długa 18 i Pl. Bernardyński 1, 1a, 2 i 4

 Kolejne odwiedziny duszpasterskie w soboty 13 i 20 stycznia oraz w niedzielę 14 stycznia. Rozpoczęcie także o godz. 14.30. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce. Należy taką wizytę odpowiednio przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, woda święcona, kropidło. Dzieci i młodzież przygotują zeszyty od nauki religii. Podczas kolędy kapłan zostawi list z prośbą o wsparcie zakupu 2 ekranów LCD do naszego kościoła. Za pomoc serdeczne Bóg zapłać.

W poniedziałek o godz. 19.00 przy naszym złóbku wystąpi Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki”, pod dyrekcją Macieja Wielocha, wykona najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy oraz pastorałki. Zapraszamy.

We wtorek o godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem św. Antoniego, a w środę na Mszę św. za wstawiennictwem M.B. Loretańskiej o godz. 9.00.

W czwartek 11 stycznia o godz. 18.30 nabożeństwo kolędowe przy żłóbku z udziałem Poznańskiej Grupy Ekumenicznej. Zapraszamy do adorowania Jezusa przez śpiew kolęd i rozważanie Słowa Bożego.

W sobotę 13 stycznia odwiedziny chorych od godz. 8.00.

W przyszłą niedzielę 14 stycznia zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o  godz. 12.30. A po tej Mszy zapraszamy na występ zespołu tańca ludowego STAROPOLANIE z kolędami śpiewanymi i tańczonymi.

Dziś przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu na furcie klasztornej można nabyć zdjęcia tegorocznego żłóbka.


OBJAWIENIE PAŃSKIE - 6 stycznia 2018 r.

 

Dziś Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00i 20.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie wody, kadzidła i kredy, które zabierzemy swoich domów. Kredą piszemy inicjały imion trzech królów, oddzielając je krzyżykami (K+M+B) wraz z cyframi bieżącego roku. Można także napisać C+M+B (Christus Mansioni Benedicat), co oznacza „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Litery na drzwiach świadczą o tym, że w domu mieszka chrześcijańska rodzina. Dom kropi się wodą święconą, a spalane kadzidło podkreśla, że jest on miejscem modlitwy.

Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

Jutro niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Odwiedziny Duszpasterskie - kolęda - będzie w naszej parafii w soboty 13 i 20 stycznia oraz w niedziele 7 i 14 stycznia. Rozpoczęcie o godz. 14.30. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce. Należy taką wizytę odpowiednio przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, woda święcona, kropidło. Dzieci i młodzież przygotują zeszyty od nauki religii. W czasie kolędy zwrócimy się do wszystkich parafian z prośbą o pomoc finansową w zakupie 2 monitorów LCD wraz z oposażeniem i programem do wyświetlania m.in. tekstów pieśni religijnych podczas Mszy św. Urządzenia te wraz montażem wyceniono na 19 tys. zł. Będziemy prosić o wpłaty dobrowolnych ofiar na ten cel na numer konta klasztornego lub o złożenie ofiary na furcie klasztornej.

Dziś przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu na furcie klasztornej można nabyć zdjęcia tegorocznego żłóbka.

Najbliższe kolędowanie przy naszym złóbku w poniedziałek 8 stycznia o godz. 19.00 Wystąpi Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki”, pod dyrekcją Macieja Wielocha, wykona najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy oraz pastorałki. Chórowi na organach akompaniować będzie Maciej Bolewski. Wstęp wolny.

 

BOŻEJ RODZICIELKI MARYI - 1 stycznia 2018 r.

 

W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta zbierana będzie na Krajowy Fundusz Misyjny. Na każdej Mszy św. poświęcenie wody, kadzidła i kredy, które zabierzemy swoich domów. Kredą piszemy inicjały imion trzech królów, oddzielając je krzyżykami (K+M+B) wraz z cyframi bieżącego roku. Można także napisać C+M+B (Christus Mansioni Benedicat), co oznacza „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Litery na drzwiach świadczą o tym, że w domu mieszka chrześcijańska rodzina. Dom kropi się wodą święconą, a spalane kadzidło podkreśla, że jest on miejscem modlitwy.

 

W najbliższym tygodniu dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 18.00 - Msza św. w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz w intencji ministrantów, Duszpasterstwa Akademickiego PLUS i ich rodziców. Odwiedziny chorych w sobotę 13 stycznia od godz. 8.00.

 

Odwiedziny Duszpasterskie - kolęda - będzie w naszej parafii w soboty 13 i 20 stycznia oraz w niedziele 7 i 14 stycznia. Rozpoczęcie o godz. 14.30. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce. Należy taką wizytę odpowiednio przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, woda święcona, kropidło. Dzieci i młodzież przygotują zeszyty od nauki religii. W czasie kolędy zwrócimy się do wszystkich parafian z prośbą o pomoc finansową w zakupie 2 monitorów LCD wraz z oposażeniem i programem do wyświetlania m.in. tekstów pieśni religijnych podczas Mszy św. Urządzenia te wraz montażem wyceniono na 19 tys. zł. Będziemy prosić o wpłaty dobrowolnych ofiar na ten cel na numer konta klasztornego lub o złożenie ofiary na furcie klasztornej.

 

Zdjęcia tegorocznego ŻŁÓBKA są do nabycia przy wyjściu z kościoła lub na furcie klasztornej. Są także cegiełki na wsparcie spłaty długu za remont wieży naszego kościoła. Za naszych dobrodziejów odprawiamy Mszę św. w każdy piątek o 7.00.

 

„Kolędowanie ze Świętym Wojciechem” odbędzie się 8 stycznia w naszym kościele, o godzinie 19.00. Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki”, pod dyrekcją Macieja Wielocha, wykona najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy oraz pastorałki. Chórowi na organach akompaniować będzie Maciej Bolewski. Wstęp wolny.

 

 

 

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - 31grudnia 2017 r.

 

 

Dzisiejsza niedziela to ostatni dzień roku kalendarzowego. Z tej okazji zapraszamy na uroczyste nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00. Pragniemy wspólnie podziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga w 2017 roku.

 

1 Stycznia  - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego.

 

W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta zbierana będzie na Krajowy Fundusz Misyjny. Na każdej Mszy św. poświęcenie wody, kadzidła i kredy, które zabierzemy swoich domów. Kredą piszemy inicjały imion trzech królów, oddzielając je krzyżykami (K+M+B) wraz z cyframi bieżącego roku. Można także napisać C+M+B (Christus Mansoni Benedicat), co oznacza „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Litery na drzwiach świadczą o tym, że w domu mieszka chrześcijańska rodzina. Dom kropi się wodą święconą, a spalane kadzidło podkreśla, że jest on miejscem modlitwy.

 

W najbliższym tygodniu dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 18.00 - Msza św. w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz w intencji ministrantów, Duszpasterstwa Akademickiego PLUS i ich rodziców. Odwiedziny chorych w sobotę 13 stycznia od godz. 8.00.

 

Odwiedziny Duszpasterskie - kolęda - będzie w naszej parafii w soboty 13 i 20 stycznia oraz w niedziele 7 i 14 stycznia. Rozpoczęcie o godz. 14.30. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce. Należy taką wizytę odpowiednio przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, woda święcona, kropidło. Dzieci i młodzież przygotują zeszyty od nauki religii. W czasie kolędy zwrócimy się do wszystkich parafian z prośbą o pomoc finansową w zakupie 2 monitorów LCD wraz z oposażeniem i programem do wyświetlania m.in. tekstów pieśni religijnych podczas Mszy św. Urządzenia te wraz montażem wyceniono na 19 tys. zł. Będziemy prosić o wpłaty dobrowolnych ofiar na ten cel na numer konta klasztornego lub o złożenie ofiary na furcie klasztornej.

 

Zdjęcia tegorocznego ŻŁÓBKA są do nabycia przy wyjściu z kościoła lub na furcie klasztornej. Są także cegiełki na wsparcie spłaty długu za remont wieży naszego kościoła. Za naszych dobrodziejów odprawiamy Mszę św. w każdy piątek o 7.00.

 

Zmarł nasz parafianin śp. Zygmunt Bis z ul. Kazimierza Wielkiego. Jego pogrzeb odbędzie się w środę 3 stycznia o godz. 10.10  na Junikowie. Msza św. pogrzebowa tego samego dnia o 16.30 w naszym kościele. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

 

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU - 24 grudnia 2017 r.

 

 

W dzisiejszą niedzielę Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 11.00 i 12.30 - nie ma Mszy św. o 18.00 i 20.30. Zapraszamy wszystkich na Paterkę na godz. 24.00 sprawowaną w intencji Klasztoru, Parafian i Dobrodziejów. Mszy św. przewodniczył będzie JE Ks. Abp. Jan Romeo Pawłowski z Sekretariatu Stanu przy Stolicy Apostolskiej w Rzymie.

 

Dzisiaj spowiedź święta od godz. 7.00 – 15.00!

 

Godzinki ku czci NMP śpiewamy w niedziele o godz. 8.45. W I i II święto Bożego Narodzenia ze względu na żłóbek adoracja w kaplicy Matki Bożej Loretańskiej będzie zawieszona.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 listopada 2017 r.


We wtorek o godz. 8.00 - Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego.

W najbliższy poniedziałek swoje imieniny zakonne obchodzić będzie o. Benigny. Msza św. w jego intencji o godz. 7.00. Natomiast w przyszłą niedzielę imieniny zakonne będzie obchodzić o. Leonard. W jego intencji  Msza św. również o godz. 7.00. Prosimy o szczególną modlitwę w intencji solenizantów.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek 24 listopada w salce pod kościołem o godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca. Po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych.

 Gorąco zachęcamy do nabywania kalendarzy misyjnych na 2018 r., jako formę wsparcia franciszkańskich misjonarzy. Ofiara wynosi 4 zł. Kalendarze do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Zapraszamy chętnych do budowy żłóbka w najbliższy poniedziałek 20 listopada i w kolejne dni od godz. 19.00. Zachęcamy gorąco do pomocy.

 Prace konserwatorskie przy elewacji wieży południowej naszego kościoła dobiegają końca. Nadal zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe tej inwestycji. Na furcie klasztornej można nabywać „cegiełki” jako ofiarę na remont o nominale: 10, 20, 50 i 100 zł. Codziennie modlimy się za naszych dobrodziejów, a w każdy piątek o 7.00 ofiarujemy za nich Mszę św. Po zakończeniu remontu przedstawimy sprawozdanie w wykonanych prac.

Zmarł śp. Janusz Pogorzelski z ul. Długiej. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 21 listopada o godz. 11.00 w kościele Dobrego Pasterza na Nowinie. Po Mszy św. pogrzeb o 11.45 na miejscowym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…


XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 listopada 2017 r.

 

 Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa - ku czci św. Antoniego we wtorek - po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00; ku czci św. Franciszka w czwartek - po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00; ku czci Matki Bożej w sobotę - po Mszy św. o godz. 8.00.

W środę 15 listopada przypada wspomnienie św. Dydaka z Alcali – patrona tych braci którzy nie są kapłanami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji br. Zygmunta, br. Artura i br. Jeremiasza na Mszy św. o godz. 7.00.

Od  6 listopada br., przy furcie klasztornej,  można zamawiać intencje mszalne na rok 2018 r.Gorąco zachęcamy do nabywania kalendarzy misyjnych na 2018 r., jako formę wsparcia franciszkańskich misjonarzy - ofiara 4 zł.

Prace konserwatorskie przy elewacji wieży południowej naszego kościoła powoli dobiegają końca.Nadal  zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe tej inwestycji. Na furcie można nabywać „cegiełki” jako ofiarę na remont o nominale: 10, 20, 50 i 100 zł. Codziennie modlimy się za naszych dobrodziejów, a w każdy piątek o 7.00 ofiarujemy za nich Mszę św. Po zakończeniu remontu przedstawimy sprawozdanie w wykonanych prac.

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 listopada 2017 r.

 

 W oktawie Dnia Zadusznego modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach: w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00, a w tygodniu, do środy włącznie, na nabożeństwie o godz. 17.30 i o godz. 18.00 na Mszy św. Wypominki prosimy wypisywać na wyłożonych kartkach i składać na furcie klasztornej. Przypominamy że do środy można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami - za nawiedzenie cmentarza i przynajmniej myślną modlitwę za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.

 

Od poniedziałku 6 listopada, przy furcie klasztornej, będzie można zamawiać intencje mszalne na rok 2018.Zachęcamy też, by nabywać  kalendarz  misyjny  na 2018 r., jako formę wsparcia franciszkańskich misjonarzy - ofiara 4 zł.

 

We wtorek 11 listopada przypada wspomnienie św. Marcina z Tours oraz Święto Odzyskania Niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

We wtorek o godz. 8.00 - Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego, a w piątek o godz. 9.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem M.B. Loretańskiej.

 

W najbliższy piątek zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św., wraz z rodzicami, na katechezę o godz. 18.00, a w niedzielę na Mszę św. o godz. 12.30.

 

Prace konserwatorskie przy elewacji wieży południowej naszego kościoła powoli dobiegają końca.Nadal zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe tej inwestycji. Na furcie można nabywać „cegiełki”, jako ofiarę na remont o nominale: 10, 20, 50 i 100 zł. Codziennie modlimy się za naszych dobrodziejów, a w każdy piątek o 7.00 ofiarujemy za nich Mszę św. Po zakończeniu remontu przedstawimy sprawozdanie w wykonanych prac.

 

 

 

ROCZNICA POWIĘCENIA WŁASNEGO KOSCIOŁA - 29 października 2017 r.

 

 

Zapraszamy na ostatnie, w tym roku, nabożeństwa różańcowe: dziś w niedzielę o godz. 17.30, a w poniedziałek i we wtorek po Mszy św. o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 17.30.

 

Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka podpisów pod nowym projektem ustawy chroniącej dzieci poczęte. Ustawa ma wyeliminować możliwość aborcji ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności u dziecka. Przy podpisie będzie potrzebny numer pesel.

 

W środę w Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego.

 

Za zmarłych polecanych w wypominkach w oktawie Dnia Zadusznego modlimy się codziennie na nabożeństwie o godz. 17.30 i o godz. 18.00 na Mszy św. W niedzielę 5 listopada Msza św. za polecanych w wypominkach o godz. 11.00. Wypominki prosimy wypisywać na wyłożonych kartkach i składać na furcie klasztornej.

 

W Uroczystość Wszystkich Świętych można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie: Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych. Należy wypełnić również pozostałe warunki odpustu - stan łaski uświęcającej, modlitwa na intencję Ojca św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również powszedniego. W oktawie modlitw za zmarłych od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami - za nawiedzenie cmentarza i przynajmniej myślną modlitwę za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.

 

W tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 7.00 Msza św. w intencji: O nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz w intencji ministrantów, Duszpasterstwa Akademickiego PLUS i ich rodziców.W piątek o godz. 7.00 – Msza św. za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu oraz Członków FZŚ. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.00.

 

W sobotę kolejne nabożeństwo pięciu I sobót miesiąca. O godz. 7.30 – różaniec, 8.00 – Msza św. po Mszy św. nabożeństwo. Bliższe informacje w gablotce.

 

Od poniedziałku 6 listopada br., przy furcie klasztornej, będzie można zamawiać intencje mszalne na rok 2018 r.oraz nabywać kalendarze misyjne na 2018 r., jako formę wsparcia franciszkańskich misjonarzy - ofiara 4 zł.

 

 

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 października 2017 r.

 

 

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00, i wieczorem o godz. 17.00. W niedziele o godz. 17.00. Bardzo gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 

Dziś przypada tzw. Niedziela Misyjna – rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

We wtorek o godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. zbiorowa ku czci św. Antoniego.

 

Spotkanie kandydatów do bierzmowania w najbliższy piątek o godz. 19.00 w salce pod kościołem.

 

W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka podpisów pod nowym projektem ustawy chroniącej dzieci poczęte. Ustawa ma wyeliminować możliwość aborcji ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności u dziecka. Przy podpisie będzie potrzebny numer pesel.

 

Zbliża się czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W naszej świątyni za polecanych w wypominkach w oktawie Dnia Zadusznego modlić się będziemy: w tygodniu codziennie na nabożeństwie o godz. 1730 i o godz. 1800 na Mszy św. Natomiast w niedzielę 5 listopada Msza św. za polecanych w wypominkach o godz. 1100. Wypominki prosimy wypisywać na wyłożonych kartkach i składać na furcie klasztornej.

 

Prace związane z renowacją elewacji południowej wieży naszego kościoła przekroczyły już półmetek i powoli zbliżają się ku końcowi. W związku z dużymi kosztami tego remontu zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe tej inwestycji. Na furcie można nabywać „cegiełki” jako ofiarę na remont o nominale: 10, 20, 50 i 100 zł. Za dobrodziejów modlimy się każdego dnia, a w każdy piątek o 7.00 ofiarujemy za nich Mszę św.

 

 

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 października 2017 r.

 

 

Nabożeństwa różańcowe. W tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Dziś przy wyjściu z kościoła ogólnopolska zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

W najbliższy wtorek o godz. 8.00 – Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego, a o godz. 9.00 - Msza św. w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem M.B. Loretańskiej.

 

Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby starsze do Katedry, na spotkanie z okazji Światowego Dnia Seniora w czwartek 12 października o godz. 11.00 koncert a o godz. 12.00  Msza św. Tego samego dnia o godz. 18.00 odbędą się uroczyste Nieszpory z okazji rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu.

 

W najbliższy piątek o godz. 18.00 odbędzie się w salce spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

W przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła, ogólnopolska zbiórka na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.

 

Trwają nadal prace związane z renowacją elewacji południowej wieży naszego kościoła.

 

W związku z dużymi kosztami tego remontu zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe tej inwestycji. Na furcie można nabywać „cegiełki” jako ofiarę na remont o nominale: 10, 20, 50 i 100 zł. Za dobrodziejów modlimy się każdego dnia, a w każdy piątek o 7.00 ofiarujemy za nich Mszę św.

 

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 października 2017 r.

 

 

Nowennę przed uroczystością odpustową św. Franciszka z Asyżu odprawiamy w niedziele podczas każdej Mszy św. w tygodniu na Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

Rozpoczęliśmy miesiąc październik z różańcem, który odmawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.30.

 

Zapraszamy do uczestniczenia w uroczystościach ku czci św. Franciszka z Asyżu.

Trwają rekolekcje przygotowujące nas duchowo do uroczystości ku czci św. Franciszka z Asyżu.  O. Klaudiusz Michalski jest naszym przewodnikiem. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek na Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00, w środę na Mszy św. o. 8.00, 9.00 i 11.00. Modlitwę różańcową ofiarujemy w intencji rekolekcji.  Gorąco zachęcamy do odnowienia swego serca w miłości do Pana Boga.

We wtorek 3 października: Msza św. o godz. 18.00, po niej nabożeństwo TRANSITUS z udziałem Poznańskiej Grupy Ekumenicznej,Sióstr Zakonnych i Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W środę 4 października Uroczystość św. Franciszka z Asyżu – założyciela Zakonu, patrona naszej Prowincji Zakonnej, naszej Świątyni i naszej Parafii. Msze św. w tym dniu do południa o godz.: 7.00, 8.00, 9.00 i 11.00; wieczorem zapraszamy wszystkich na godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe, następnie do udziału w SUMIE ODPUSTOWEJ o godz. 18.00,której przewodniczył będzie i kazanie wygłosi o. Dominikanin. Na Msze św. we wtorek o godz. 18.00, w środę o godz. 8.00 i 18.00 można składać swoje osobiste intencje. Można zabrać kartki dla wypisania intencji i złożyć je na furcie klasztornej lub w skarbonce.

 

W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwarteko 18.00 Msza św. w intencji: o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz w intencji ministrantów, Duszpasterstwa Akademickiego PLUS i ich rodziców. W I sobotę od  godz. 8.00 obchód chorych a także nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. O godz. 7.30 – różaniec, o godz. 8.00 Msza św. po niej rozważanie.

 

Trwają prace renowacyjne wieży naszej świątyni. Na furcie można nabyć „cegiełki” na ten cel o nominale 10,20,50,100 zł. Dziękujemy tym, którzy wsparli już to dzieło.

 W przyszłą niedzielę Dzień Papieski – przy wyjściu z kościoła zbiórkla do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia..

 Zmarła

Ogłoszenia Duszpasterskie

 XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 września 2017 r.


Rodzice z naszej parafii mogą zapisywać swoje dzieci, które w tym roku katechetycznym przystąpią do I komunii św. w kancelarii parafialnej do końca września.


Kandydaci do bierzmowania swoje spotkanie maja w piątek 29 września o godz. 19.00 w salce pod kościołem. Do tej grupy należą także uczniowie klasy VII.

 


W poniedziałek 25 września rozpoczynamy nowennę przed uroczystością odpustową św. Franciszka z Asyżu – odprawiamy ją w tygodniu podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 w niedziele podczas każdej Mszy św.


Rekolekcje w naszym kościele przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu odbędą się od 30 września do 4 października. Rekolekcje prowadzi o. Klaudiusz Michalski. Plan rekolekcji jak i przebieg Uroczystości dostępne są na plakacie. 


30 września o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert w ramach festiwalu The September Concert. Wystąpi chór Collegium Cantorum oraz orkiestra barokowa pod kierunkiem dr Małgorzaty Kwaśnik-Chmielewskiej. Zaprezentują nam Glorię Vivaldiego. Serdecznie zapraszamy.

 

W niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik z różańcem, który odmawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.30.


Trwają prace renowacyjne wieży naszej świątyni. Na furcie można nabyć „cegiełki” na ten cel o nominale 10,20,50,100 zł. Dziękujemy tym, którzy wsparli już to dzieło.

*


XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 sierpnia 2017 r.

 

 

We wtorek o godz. 800 - Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego.

 

Od czwartku 31.08. o godz. 17.30, w kaplicy M. B. Loretańskiej, wspólnota FZŚ poprowadzi nowennę ku czci bł. Anieli Salawy - patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce. Uroczysta Msza św., sprawowana ku czci bł. Anieli, będzie w sobotę 9 września o godz. 17.00 w kaplicy Wielkopolskiego Szpitala Onkologicznego, a po Mszy spotkanie wspólnoty.

 

W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek o 17.15 w kaplicy M. Bożej Loretańskiej nabożeństwo - w tym dniu w ramach nowenny ku czci bł. Anieli Salawy - w intencji: o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz w intencji ministrantów, Duszpasterstwa Akademickiego PLUS i ich rodziców, a o 18.00 w tej intencji Msza św. 

 

W I sobotę od godz. 8.00 – odwiedziny chorych oraz nabożeństwo pięciu I sobót miesiąca: o godz. 7.30 – modlitwa różańcowa, 8.00 – Msza św. Po Mszy św. nabożeństwo.

 

W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzić będzie o. Grzegorz. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji na Mszy św. o godz. 7.00. Tego dnia swoje imieniny obchodzić będzie również Ks. Bp Grzegorz Balcerek. Pamiętajmy w naszych modlitwach o solenizantach.

 

Z prasy katolickiej polecamy Przewodnik Katolicki. Ofiarę prosimy złożyć w skarbonce. Jest do nabycia na furcie klasztornej, Franciszkański Kalendarz Misyjny na 2018 rok - z którego ofiary przeznaczone są na wsparcie dzieł misyjnych naszej zakonnej prowincji.

 

Witamy w naszej wspólnocie zakonnej br. Artura i polecamy Bogu jego posługę w naszym klasztorze.

 

10 września br. w Buku odbędzie się uroczystość koronacji cudownego obrazu M.B. Bukowskiej Literackiej. O godz. 12:00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. koronacyjna pod przewodnictwem J.E. ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego, a Słowo Boże wygłosi J.E. ks. Kardynał Zenon Grocholewski.

 

 

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 sierpnia 2017 r.

 

 

W poniedziałek swoje imieniny zakonne obchodzić będzie Najprzewielebniejszy Prowincjał o. Bernard Marciniak . Prosimy o modlitwę w intencji solenizanta, szczególnie podczas Mszy św. o godz. 10.30, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

We wtorek o godz. 800 - Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego.

W sobotę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, po niej spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych.

Decyzją naszych władz zakonnych naszą wspólnotę opuszcza br. Damian i udaję się do klasztoru w Osiecznej. Wyrażamy naszą wdzięczność br. Damianowi za wszelkie posługi wykonywane dla dobra naszej wspólnoty. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa na nowej placówce.

Trwają prace związane z renowacją elewacji południowej wieży naszego kościoła. Polecamy Bożej opiece i waszej modlitwie prace renowacyjne oraz ich wykonawców.

Nasza Prowincja przyjmuje kandydatów do Zakonu zarówno na kapłanów jak i na braci zakonnych. Zainteresowanych zapraszamy na furtę klasztorną w celu uzyskania wszelkich potrzebnych informacji.

Z prasy katolickiej polecamy Przewodnik Katolicki. Ofiarę prosimy złożyć w skarbonce.

10 września br. w Buku odbędzie się uroczystość koronacji cudownego obrazu M.B. Bukowskiej Literackiej. O godz. 12:00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. koronacyjna pod przewodnictwem J.E. ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego, a Słowo Boże wygłosi J.E. ks. Kardynał Zenon Grocholewski.

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 sierpnia 2017 r.

 

Dziś zapowiadana zbiórka, z tyłu kościoła, na KUL, Wydział Teologiczny Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu i szkoły katolickie.

We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego. Poświęcenie ziół i kwiatów pod koniec każdej Mszy św. W tym dniu przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Franciszkański Zakon Świeckich przy wejściu do kościoła będzie rozprowadzał wiązanki ziół do pobłogosławienia.

 W piątek o godz. 18.00 - Msza św. zbiorowa za zmarłych.

Tegoroczne „Dożynki archidiecezjalno-samorządowe” pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka odbędą się w Sielinku koło Opalenicy, w niedzielę 20 sierpnia. Msza św. dziękczynna o godz. 1300.

 Z prasy katolickiej polecamy Przewodnik Katolicki.Ofiarę prosimy złożyć w skarbonce.

Trwają prace związane z renowacją elewacji południowej wieży naszego kościoła. Polecamy Bożej opiece i waszej modlitwie prace renowacyjne oraz ich wykonawców. W związku z dużymi kosztami tego remontu zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli również o wsparcie finansowe tej inwestycji. Na furcie można nabywać „cegiełki” jako ofiarę na remont o nominałach: 10, 20, 50 i 100 zł. Za dobrodziejów modlimy się każdego dnia, a w każdy piątek o 7.00 ofiarujemy za nich Mszę św.

 Nasza Prowincja przyjmuje kandydatów do Zakonu zarówno na kapłanów jak i na braci zakonnych. Zainteresowanych zapraszamy na furtę klasztorną w celu uzyskania wszelkich potrzebnych informacji.

 

 

 PRZEMIENIENIE PAŃSKIE - 6 sierpnia 2017 r.

 

 

Dziś odbywają się Uroczystości Odpustowe w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego przy ul. Długiej. Siostry Miłosierdzia zapraszają szczególnie na Mszę św. odpustową o godz. 1630, której przewodniczył będzie Ks. Bp Grzegorz Balcerek.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy M.B. Loretańskiej w tygodniu codziennie od godz. 9.30 – 18.00. W niedziele od godz. 13.30 – 18.00.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 lipca 2017 r.


 

We wtorek o godz. 8.00 - Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego, a w piątek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

Zapraszamy na nabożeństwa – ku czci św. Antoniego we wtorki po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, ku czci św. Franciszka w czwartki - po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00; ku czci Matki Bożej w soboty - po Mszy św. o godz. 8.00.

Z prasy katolickiej polecamy Przewodnik Katolicki. Ofiarę prosimy złożyć w skarbonce.

W przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 pomodlimy się w intencji kierowców, a po Mszy pobłogosławimy pojazdy.

Kilka dni temu rozpoczęły się prace związane z renowacją elewacji południowej wieży naszego kościoła. W trakcie prac zbijany będzie stary tynk na wieży i dlatego, ze względów bezpieczeństwa, zamknięty został chodnik. Z tej racji należy korzystać z chodnika po drugiej stronie ulicy. Polecamy Bożej opiece i waszej modlitwie prace renowacyjne oraz ich wykonawców.


XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 lipca 2017 r.

 

W poniedziałek o godz. 9.00 – Msza  św. w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem M. B. Loretańskiej. We wtorek o godz. 8.00 – Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Antoniego.

Zapraszamy na nabożeństwa – ku czci św. Antoniego we wtorki po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, ku czci św. Franciszka w czwartki - po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00; ku czci Matki Bożej w soboty - po Mszy św. o godz. 8.00.

W czwartek 13. lipca swoje imieniny obchodzić będzie o. Ernest. Prosimy o modlitwę w intencji solenizanta szczególnie podczas Mszy św. o godz. 7.00.

W najbliższych dniach rozpoczną się wstępne prace związane z renowacją elewacji południowej wieży naszego kościoła. Wiązać się to będzie z pewnymi utrudnieniami w ruchu na chodniku przed kościołem. O postępie prac będziemy na bieżąco informować wiernych. Polecamy Bożej opiece i waszej modlitwie prace renowacyjne oraz ich wykonawców.

Zmarła nasza parafianka śp. Genowefa Charkiewicz z ul. Cegielskiego. Msza św. pogrzebowa w naszej świątyni w najbliższy poniedziałek o godz. 16.30.  Natomiast pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.50 na cmentarzu na Junikowie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 lipca 2017 r.

 

We wtorek o godz. 8.00 Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego.

W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej I czwartek, piątek miesiąca. W I czwartek o 17.20 różaniec w kaplicy M. Bożej Loretańskiej w intencji: o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz w intencji ministrantów, Duszpasterstwa Akademickiego PLUS i ich rodziców, a o 18.00 Msza św. w tych intencjach.

W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa:  ku czci św. Antoniego we wtorki po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, ku czci św. Franciszka w czwartki - po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00; ku czci Matki Bożej w soboty - po Mszy św. o godz. 8.00.

W czwartek swoje imieniny obchodzić będzie  o. Ozeasz proboszcz naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta na Mszy św. o godz. 7.00.

W sobotę przypada wspomnienie św. Jan z Dukli. Nasz klasztor jest w posiadaniu relikwii tegoż świętego, zatem w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo ku czci św. Jana z Dukli z uczczeniem relikwii.

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 25czerwca 2017 r.

Nabożeństwa czerwcowe - odprawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00.

 We wtorek o godz. 8.00 – Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego.

 W przyszły czwartek przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła patronów miasta Poznania oraz Patronów Bazyliki Archikatedralnej. Tego dnia Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Z racji uroczystości będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za posługiwanie się dewocjonaliami poświęconymi przez papieża lub biskupa.

 W I sobotę kolejne nabożeństwo pięciu I sobót miesiąca. O godz. 7.30 – różaniec, 8.00 – Msza św. po Mszy św. specjalne nabożeństwo. W I sobotę również odwiedziny chorych od godz. 8.00

 

Komunikat POLICJI

 

Komunikat Policji z Poznania

Seniorze, seniorko!

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się osoby starsze, samotnie zamieszkujące apelujemy do Państwa o zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami telefonującymi do Was lub pukającymi do drzwi Waszych mieszkań.  Oszuści wchodzą do Państwa mieszkań pod różnym pretekstem np. z prośba o wodę, ofertą sprzedaży artykułów przemysłowych, powołują się na pracowników administracji, przedstawicieli różnych służb, urzędników, przedstawiając się jako np. listonosz, policjant, pracownik: ZUS, pomocy społecznej, pogotowia ratunkowego, gazowni, zakładu energetycznego albo innych instytucji.

Pamiętajcie Państwo że oszuści są bezwzględni – umiejętnie manipulują rozmową, tak aby uzyskać jak najwięcej informacji, po czym doprowadzają do przypadków podejmowania z kont zgromadzonych oszczędności, nierzadko zaciągania kredytów.

Seniorzy, którzy nie są świadomi sytuacji w jakiej się znajdują, słysząc przez telefon, że czeka ich lub osobę im bliską jakieś niebezpieczeństwo, lub że mogą stracić wszystkie oszczędności życia ze względu na awarię zabezpieczeń bankowych, bezwzględnie i bez zastanowienia podejmują pieniądze z banku i pozostawiają je w miejscu wyznaczonym i wskazanym przez oszusta. Najczęściej są to miejsca tj.: śmietniki, kontenery, ławki w parku, czy też pojazdy samochodowe, z myślą, że trafią do bezpiecznego policyjnego depozytu. I tutaj kontakt się urywa.

 

Co należy zrobić, aby nie stać się ofiarą oszusta:

Jeżeli zgłosi się do Państwa osoba, osobiście lub telefonicznie, która będzie chciała żebyście przekazali jej gotówkę, bądź inne drogocenne przedmioty, możecie przypuszczać, że jest to próba oszustwa, ponieważ żadna służba, która zajmuje się ściganiem przestępczości nie może żądać od Państwa oddania wartościowych rzeczy.

Przypominamy, że nieumundurowany policjant na Waszą prośbę musi okazać legitymację służbową. Zawsze sprawdzajcie Państwo wiarygodność osób kontaktujących się w sprawie przekazania gotówki, dzwońcie do krewnych i weryfikujcie te informacje. W sytuacji gdy osoba, która się z Wami skontaktuje, staje się natarczywa, natychmiast należy zadzwonić na Policję lub zaalarmować otoczenie.

We wszystkich przypadkach, które wydają nam się podejrzane należy kontaktować się z Policją, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112 (z telefonu komórkowego) przekazując jak najwięcej zapamiętanych szczegółów, np. wygląd nieznajomej osoby, numer rejestracyjny i markę samochodu, którym ewentualnie przyjechała, a w przypadku rozmowy telefonicznej – numer z wyświetlacza telefonu, datę i godzinę rozmowy.

 

 

                                                                                                        Poznańscy  policjanci

.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 czerwca 2017 r.

 

Nabożeństwa czerwcowe - odprawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00.

W oktawie Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. wieczornej, procesja w kościele z Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie oktawy w czwartek ks. proboszcz parafii Bożego Ciała zaprasza na Mszę św. i procesję do czterech ołtarzy.

We wtorek o godz. 8.00 – Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego.

We wtorek spotkanie członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej w salce pod kościołem o godz. 19.00.

W piątekUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00.

W kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jeżycach o godz. 18.00 Msza św. odpustowa  po niej procesja do Poznańskich Krzyży.

W tym tygodniu Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla SzkołyChóralnej we wtorek o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami, aby podziękować Bogu za miniony czas i zdobytą wiedzę.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, po niej spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych.

W dniach od 3 do 7 lipca zapraszamy do naszego klasztoru w Osiecznej, będącego jednocześnie domem nowicjackim, na dni skupienia. To czas na bliższe poznanie naszej franciszkańskiej wspólnoty. To czas na rozmowę z Bogiem i bratem. Bliższe informacje i zapisy: o. Cyryl Załęski OFM ( tel. 797 907 395 ) lub mailowo ( powolanie@franciszkanie.net )

Zapraszamy do udziału w 35 franciszkańskiej pieszej pielgrzymce z Brodnicy na Jasną Górę od 3 do 12 sierpnia. Zapisy 2. sierpnia w klasztorze brodnickim. Koszt 100 zł. Więcej informacji na stronie: www.pielgrzymka.franciszkanie.net

 

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 11 czerwca 2017 r.

 

Nabożeństwa czerwcowe - odprawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

 

We poniedziałek 12 czerwca wieczoremrozpoczynamy przeżywanie uroczystości ku czci św. Antoniego z Padwy - podczas Mszy św. o godz. 18.00.

W samo święto 13 czerwca oddamy cześć św. Antoniemu według następującego programu:

- o godz. 8.00 Msza św. z pobłogosławieniem chlebków i nabożeństwo z poświęceniem lilii. Na tę Mszę św. szczególnie zapraszamy osoby chore i starsze wiekiem. Po Mszy św. spotkanie w salce pod kościołem.

- o godz. 17.30nabożeństwo ze śpiewaną litanią do św. Antoniego, responsorium, a także pobłogosławienie dzieci i poświęcenie lilii.

- o godz. 18.00 GŁÓWNA MSZA ŚW. z pobłogosławieniem chlebków.

Na te Msze św. można składać swoje specjalne intencje. Będą to Msze św. zbiorowe. Dziś przy wyjściu z kościoła można zabrać karty do wypisania intencji. Zapraszamy do uczczenia św. Antoniego.

 

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.30, 18.00 i 20.30. Ze względu na centralną procesję nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00.Podczas oktawy procesja Eucharystyczna w kościele po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o dekorację okien na ten dzień i całą oktawę. Delegowany z naszej parafii na procesję będzie sztandar Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Nasza parafia opiekuje się pierwszym ołtarzem.

 

Procesja Bożego Ciała w naszej parafii będzie w niedzielę 18 czerwca. Przejdzie ulicami Garbary, Kazimierza Wielkiego, Cegielskiego, Marii Magdaleny i Garbarami do kościoła. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00, a następnie wyjście do czterech ołtarzy. Ołtarze będą: pierwszy - na ul. Garbary - przy bramie wjazdowej do klasztoru, drugi - także na ul. Garbary naprzeciwko Wielkopolskiego Centrum Onkologii, trzeci na ul. Cegielskiego, czwarty na ul. św. Marii Magdaleny. Przygotują je kolejno: I – Siostry Szarytki, II - Franciszkański Zakon Świeckich, III - Franciszkański Zakon Świeckich, IV - Żywy Różaniec. Prosimy mężczyzn do niesienia baldachimu, wszystkie poczty sztandarowe oraz dziewczynki sypiące kwiatki.

W piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 18.00.

 

W sobotę swoje imieniny obchodzić będzie o. Adam. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta szczególnie podczas Mszy św. o godz. 7.00.

 

W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem do puszek na Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Poznaniu.

 

W dniach od 3 do 7 lipca zapraszamy do naszego klasztoru w Osiecznej, będącego jednocześnie domem nowicjackim, na dni skupienia. To czas na bliższe poznanie naszej franciszkańskiej wspólnoty, na włączenie się w rytm życia, modlitwy i pracy wspólnoty zakonnej oraz braci nowicjuszy. To czas na rozmowę z Bogiem i bratem, którego spotkam. Bliższe informacje i zapisy: o. Cyryl Załęski OFM ( tel. 797 907 395 ) lub mailowo      ( powolanie@franciszkanie.net )

 

ZESŁANIE DUCHA ŚW. - 4 czerwca 2017 r.

W dzisiejszą niedzielę, w uroczystość Zesłania Ducha Św., za pobożne i publiczne zmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Dziś gościmy w naszym kościele braci kleryków z WSD we Wronkach. Razem z nimi modlimy się w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary na nasze franciszkańskie Seminarium Duchowne we Wronkach.

Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.30,w tygodniu o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00.Godzinki ku czci NMP śpiewamy w niedziele o godz. 8.45.Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy M.B. Loretańskiej w tygodniu codziennie od godz. 9.30 – 18.00. W niedziele od godz. 13.30 – 18.00.

Nabożeństwa czerwcowe - odprawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

We wtorek o godz. 8.00 Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego, a w sobotę o godz. 9.00 – Msza św. w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem M. B. Loretańskiej.

W najbliższy czwartek swoje imieniny obchodzić będzie o. Maksymin. Zapraszamy do modlitwy w intencji solenizanta na Mszy św. o godz. 7.00.

Tego samego dniaprzypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z tej okazjizapraszamy do naszego kościoła na godz. 11.00 na Mszę św. z udziałem tegorocznych jubilatów z naszej zakonnej Prowincji.

W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i szkoły katolickie.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy i koniec okresu Komunii św. Wielkanocnej.

 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃŚKIE - 28 maja 2017 r.

 

Nabożeństwa majowe odprawiamy do środy 31 maja:dziś po Mszy św. o godz. 18.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Natomiast od 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, a w niedziele po Mszy św. o 18.00.

 Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. odmawiamy podczas wieczornych nabożeństw, po Mszy św. o godz. 18.00. W najbliższą sobotę, w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św., zapraszamy na adorację o godz. 22.00, a o północy na Mszę św.

  Dziś przy wyjściu z kościoła zapowiadana zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 Dziś grupa teatralna naszego Duszpasterstwa Akademickiego wystawi spektakl o św. Edycie Stain - nawróconej żydówce, filozofie, patronce Europy. Sztukę można będzie zobaczyć w salce pod kościołem po Mszach świętych o 12.30 i 18.00. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza również 29 maja na godz. 19.00 na nabożeństwo dla studentów przed zbliżającą się sesją egzaminacyjną.

 We wtorek o godz. 8.00 Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego.

 W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek o 17.20 różaniec w kaplicy M. Bożej Loretańskiej w intencji: o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz w intencji ministrantów, Duszpasterstwa Akademickiego PLUS i ich rodziców, a o 18.00 w tej intencji Msza św. W I sobotę kolejne nabożeństwo Pięciu I Sobót Miesiąca: o godz. 7.30 – różaniec, 8.00 – Msza św. po Mszy św. specjalne nabożeństwo. W I sobotę od godz. 8.00 – odwiedziny chorych.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tej właśnie niedzieli gościć będziemy braci kleryków z naszego WSD we Wronkach. Razem będziemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary na nasze franciszkańskie Seminarium Duchowne.

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21 maja 2017 r.

 Nabożeństwa majowe odprawiamy: w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tych maryjnych nabożeństwach.

Dziś w naszej parafii o godz. 11.00 Msza św. z udziałem dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św.

We wtorek o godz. 8.00 Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego.

W przyszła niedzielę grupa teatralna naszego Duszpasterstwa Akademickiego wystawi spektakl o św. Edycie Stain - nawróconej żydówce, filozofie, patronce Europy. Sztukę można będzie zobaczyć w salce pod kościołem po Mszach świętych o 12.30 i 18.00. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza również 29 maja na godz. 19.00 na nabożeństwo dla studentów przed zbliżającą się sesją egzaminacyjną.

W przyszłą niedzielę, z okazji zbliżającego się Święta Dziękczynienia, przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, po niej spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych.

Zmarła z naszej parafii śp. Irena Mikołajczyk-Ganowicz z ul. Kazimierza Wielkiego. Pogrzeb odbędzie się 23 maja o godz. 11.30 na Górczynie, a Msza św. pogrzebowa 24 maja o godz.7.00 w naszym kościele. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 7 maja 2017 r.

 Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.Nasza Prowincja przyjmuje kandydatów do Zakonu zarówno na kapłanów jak i na braci zakonnych. Zainteresowanych zapraszamy na furtę klasztorną w celu uzyskania wszelkich potrzebnych informacji.

W poniedziałek przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Poznańskiej.

We wtorek zapraszamy na godz. 8.00 na Mszę św. w intencjach polecanych za wstawiennictwem św. Antoniego, a w środę na Mszę św. o godz. 9.00 w intencjach próśb i podziękowań za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej.

W czwartek 11 maja, w naszym kościele, o godz. 15.00 Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław GĄDECKI udzieli święceń prezbiteratu i diakonatu klerykom z naszego Wyższego Seminarium z Wronek. Kandydatów do święceń polecamy waszej szczególnej modlitwie, a na uroczystość serdeczne zapraszamy.

W przyszłą niedzielę 14 maja swoje imieniny zakonne obchodzić będą o. Maciej i o. Dobiesław. Prosimy o modlitwę w intencji solenizantów, szczególnie podczas Mszy św. o godz. 7.00.

W przyszłą niedzielę, w naszej parafii, uroczystość I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy o dostosowanie się do rezerwacji miejsc dla dzieci i ich rodziców.

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 30 kwietnia 2017 r.

Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy: w tygodniu po Mszy św. o godz. 800 i 1800, a w niedziele po Mszy św. wieczornej.  Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym szczególnym nabożeństwie maryjnym.

 We wtorek zapraszamy na Mszę św. zbiorowa ku czci św. Antoniego na godz. 8.00.

 W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św.   w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę. Tego dnia świętować będziemy również kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy o wywieszeniu flag.

 W najbliższym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek o 17.15 różaniec w kaplicy M. Bożej Loretańskiej w intencji: o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz w intencji ministrantów, Duszpasterstwa Akademickiego PLUS i ich rodziców, a o godz. 18.00 w tej intencji Msza św.  W I sobotę kolejne nabożeństwo Pięciu I Sobót Miesiąca.O godz. 7.30 – różaniec, 8.00 – Msza św. po Mszy św. specjalne nabożeństwo. W I sobotę od godz. 800 – odwiedziny chorych.

 W przyszłą niedzielę swoje imieniny zakonne obchodzić będą brat Zygmunt i brat Jeremiasz. Prosimy o modlitwę w intencji solenizantów szczególnie podczas Mszy św. o godz. 700.

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 23 kwietnia 2017 r.

W dzisiejszą niedzielę zapraszamy wszystkich na specjalne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia na godz. 17.30. Dziś rozpoczynamy Tydzień miłosierdzia. Z tej okazji przy wyjściu z kościoła przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na Caritas naszej Archidiecezji.

W najbliższy poniedziałek, w naszym kościele o godz. 19.30, odbędzie się nabożeństwo dla tegorocznych maturzystów o potrzebne łaski na czas egzaminu dojrzałości.

We wtorek zapraszamy na Mszę św. zbiorową ku czci św. Antoniego o godz. 8.00.

W sobotę 29 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do

sakramentu bierzmowania.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

NIEDZIELA   ZMARTWYCHWSTANIA   PAŃSKIEGO   -  16 kwietnia 2017 r.


Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy M.B. Loretańskiej będzie wznowiona od soboty 22 kwietnia br.

 


Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 20.30. Dzisiaj nie spowiadamy.

 


Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o 20.30. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz szkoły katolickie.

 


We wtorek o godz. 8.00 Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego z Padwy.

 


W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 


W przyszłą niedzielę Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 17.30 z śpiewaną koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu rozpoczynamy Tydzień miłosierdzia – przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

 

 

 

 

 

 

 

Niech łaska Zmartwychwstałego Chrystusa spływa w obfitości na wszystkich Dobrodziejów, Parafian i korzystających z naszego duszpasterstwa.

 

Niech zwycięstwo Chrystusa będzie naszym umocnieniem w wierze, w nadziei na lepsze

 

jutro i w miłości do człowieka.

 

Życzymy również, aby radość wielkanocnego poranka była źródłem radości na każdy dzień.

 

Zmartwychwstał Pan, radujmy się i weselmy. Alleluja!


 

Szczęść Boże - Franciszkanie